MÁJOVÝ ENFANT TERRIBLE

12. června 2017 v 14:22 | Ilona |  O MNĚ

Mojí první profesí byla učitelka...

Měla jsem dlouho za to, že se dá tahle práce dělat na věky věků.
Nedá.
Přes profesi metodika jsem se prokousala k novinařině.
17 krásných let. Vzlety i pády na ústa. Rozhovory s celebritami, setkání s nádhernými lidmi, zahojená po každé vernisáži, bolavá po ranách, které život lidem naděluje.

Žurnalistika byla nej. Jenomže co s tím vším, když máte neposednou krev.

Rozhoduju se rychle.
Novinařina šla na skobu a my se začali stěhovat. Jednou to bylo dokonce 400 km od mých milovaných Teplic a ještě milovanějších lidí.
V každém novém bydlišti jsem brala, co bylo. S nadšením, že se oštípu v další profesi. Práce mi strach nenahání. Energie mám celé sklady.

Následovala sága, kterou byste asi nevymysleli: pokladní v rakouském mekáči - šéfredaktorka jihočeského měsíčníku - pokojská v německém hotelu - ředitelka realitky - pracovnice inventury - manažerka finanční firmy...

Co jsem si odnesla?

Dívám se na lidi zpříma. Ani ne svrchu, ani ne ze spodu. Vážím si upřímných a pracovitých lidí, ať dělají cokoliv. Ctím otevřenost, nesnáším med okolo huby. Vytáčí mě stádovost, lenost a nerozhodnost.

Zpátky k sobě

Po návratu do Teplic a po sfouknutí 57 svíček jsem se rozhodla dělat věci po svém. Dost bylo experimentů. Řvounů nade mnou už taky. Nalajnované šichty a volna... stačilo. Dřít na někoho... stačilo. Nemít na nic čas... stačilo. Děkuji za zkušenosti, ale tak už ne.

Přišlo mi do cesty TianDe.

Zkusila jsem pár věcí před ním, ale TianDe bylo zjevením. Můj šálek kávy a lidi, se kterými spolupracuji, moje krevní skupina. Stal se zázrak s nímž a ve kterém dnes žiji.

Miluju přírodu.

TianDe je o přírodě. O tom, jak jí uchopit, aby pomáhala ve své nejčistší podobě. Produkty TianDe to dokáží. A mě je s nimi a s lidmi v téhle úžasné firmě zkrátka moc fajn. :-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama